Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1 im. Heleny Marusarzówny w Zakopanem

Święto Konstytucji 3 Maja

We wtorek 30 kwietnia uczniowie z wszystkich klas uczestniczyli w uroczystej Akademii z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja. Program artystyczny zaprezentował szkolny chór pod batutą pani Eweliny Kurzysz. Nie zabrakło dobrze znanego "Mazurka 3 Maja", ale mieliśmy też okazję poznać inne piękne piosenki o ojczyźnie.

Święto Narodowe Trzeciego Maja należy do najważniejszych polskich świąt państwowych.

Konstytucja 3 Maja 1791 r. została uchwalona przez Sejm Wielki, zwany również Czteroletnim. Była to najważniejsza reforma tego Sejmu. Konstytucja regulowała prawa i obowiązki ogółu mieszkańców oraz zasady organizacji władzy państwowej.